telefon: + 48 695 48 08 65

e-mail: szkolkabijak@gmail.com

Charakterystyka odmiany
Gala Dark Baron

Gala Dark Baron® pochodzi od mutacji typowej jabłoni odmiany Gala, która została odkryta w 2009 roku w rejonie Laives, w prowincji Bolzano we Włoszech. 

Drzewka odmiany Gala Dark Baron® wyprodukowane na podkładkach M9 rozgałęziają się i rosną średnio silnie. Liście charakteryzują się czerwonym ubarwieniem szypułki i nerwu głównego. W końcowej fazie kwitnienia, dno kwiatowe ma purpurowo czerwony kolor, natomiast same jabłka mają bardzo wyraziste, czerwone zabarwienie !

Jabłka Gali Dark Baron® charakteryzują się intensywnym, czerwono-fioletowym kolorem w okresie zbiorów. Szypułki, podobnie jak owoce, mają czerwoną barwę. Kształt jabłek jest kulisty, bardzo podobny do standardowej odmiany Gala.

Już miesiąc przed terminem zbiorów owoce są zabarwione na wyrazisty kolor.

Dzięki bardzo wczesnemu wybarwieniu jabłek na kolor czerwony, nie ma potrzeby długiego przetrzymywania jabłek aby odpowiednio się zabarwiły. Ta cecha daje możliwość zebrania owoców w odpowiednim czasie, bez ryzyka, że staną się one przejrzałe jeszcze na drzewie. Wczesne i unikatowe wybarwienie jabłek Dark Baron® umożliwia ich uprawę w strefach klimatycznych, gdzie warunki pogodowe utrudniają otrzymanie odpowiedniego wybarwienia owoców.

Jędnorodność i regularność odmiany Gala Dark Baron® są jednymi z jej największych zalet.

 

W naszej szkółce dostępne są drzewka

Galeria
Gala Dark Baron

Więcej informacji